Hakkımızda

Neoplant Mühendislik A.Ş.

2011 yılında kurulmuş olan Neoplant Mühendislik A.Ş., kurulduğu günden itibaren anahtar teslim endüstriyel tesis kurulumu konusunda faaliyet göstermekte ve ayrıca birçok sektörde lider olan dünya devi Saint Gobain firmasının düktil boru konusunda Türkiye temsilciliğini yürütmektedir.

Kurucularının 20 yılı aşkın tecrübesi sayesinde farklı disiplinleri bir araya getirerek sanayinin problemlerine yenilikçi çözümler üretmektedir.

Neoplant Mühendislik A.Ş., 2016 yılında geçmiş projelerinde edindiği tecrübe ile endüstriyel tesis ısıtması ve enerji verimliliği konusunda faaliyet gösteren Çekya sulu radyant üreticisi Kotrbaty ve gazlı radyant üreticisi Lersen’in Türkiye distribütörlüğünü yürütmeye başlamıştır.

2016 yılından itibaren tamamladığı onlarca başarılı proje ile müşterilerinin yüksek verimli, ileri teknoloji ısıtma sistemleri ile tanışmasını sağlamış, özellikle sulu radyant panellerin Türkiye’de tanıtılması ve uygulanmasında sektöre öncülük etmiştir.

Neoplant Mühendislik A.Ş., 2017 – 2020 yılları arasında tamamladığı Sulu Radyant Isıtma ve Düktil Boru projeleriyle sektörde tanınan bir marka haline gelmiştir.

2021 yılına gelindiğinde Kotrbaty sulu radyant ısıtma sistemleri onlarca projede Neoplant Mühendislik A.Ş. tarafından başarıyla uygulanmış olup, 25 mW’lık bir kurulu güce ulaşılmıştır. Tamamlanan bu projelerin büyük çoğunluğu, ülkemizde sanayi üretiminde söz sahibi olan dev kuruluşların tesislerinde hizmet vermektedir.

Endüstriyel tesislerin ısıtılmasında, diğer sistemlere göre %40’ın üzerinde enerji tasarrufu sağlayan ve Türkiye’de henüz üretimi yapılmayan Sulu Radyant Panel sisteminin yerli üretimine yönelik olarak 2017 yılında Ar-Ge çalışmalarına başlayan Neoplant Mühendislik A.Ş., 2021 yılında tamamladığı TÜBİTAK projesi ve Ar-Ge çalışmaları sonucunda Türkiye’nin ilk yerli Sulu Radyant Panel markası SRP’nin üretimine başlamıştır. “Endüstriyel Soğutma ve Isıtma Uygulamaları için Sulu Radyant Panel Sistemi tasarımı, sayısal analizi, prototip üretimi ve deneysel olarak test edilmesi, yoğuşma önleyici kontrol sisteminin geliştirilmesi” konulu ar-ge projesini Hacettepe Teknokent bünyesinde gerçekleştirmiştir.

Dünya devi Saint Gobain PAM’ın düktil boru, ek parçalar ve vana grubunda Türkiye’deki tek yetkili satıcısı olan Neoplant Mühendislik A.Ş., bu alandaki projelerde uyguladığı rekabetçi fiyatlar ve üstün hizmet anlayışıyla söz konusu altyapı sektöründe yapıcı bir misyon üstlenmiş ve üstlenmeye de devam etmektedir.